کانفیگ دوتر سیسکو
آوریل 21, 2019
دوربین مدار بسته در سیمین دشت
آوریل 22, 2019

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

تاریخچه  شهر قدس :

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس : شهرستان قدس یکی از شهرستانهای استان تهران است و در غرب شهر تهران و همسایگی استان البرز قرار دارد

قدمت شهر قدس به اواخر دوره قاجاریه می رسد که با استقرار تعدادی کشاورز و احداث قلعه ای بنام قلعه حسن خان روستایی به همین نام تشکیل می گردد .
همچنین مطرح است که نام اولیه این منطقه سبزه الماس بوده است و بعد به ” قلعه حسن خان” تغییر می یابد .
اراضی قلعه حسن خان توسط ۳ قنات بزرگ و پر آب آبیاری می شد . یکی از آن ها قنات بزرگ نام داشت و مبدا آن تپه سرخحصار و رودخانه ای بنام قروق که شاخابه ای از رود کرج بود که به سوی قلعه امتداد می یافت و در محله سرقنات فعلی (میدان آزادی) بوده است

.نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس|دوربین مدار بسته در شهر قدس

.
در آن ایام علاوه بر فعالیت های کشاورزی و باغداری بخش دیگری از اقتصاد اهالی قلعه حسن خان بر دامپروری معطوف بوده است.
در آن زمان تمام اراضی این قلعه و اطراف آن قابل کشت و زرع بود وکلاً به نواحی : چمن الماس خان، ورامینک ، میانه آب، قلعه سون، اکبرنایب، چنارسوخته و … که مجموعاً ۱۰ قلعه بود، تقسیم می شده است.
هریک از این نواحی دارای قلعه مربوط به خود بوده است. اینگونه مطرح است که در میانه آب عده ای از اعراب ساکن و به پرورش گاومیش مشغول بوده اند. ساکنان رامینک نیز دامدار بوده ودربخش سوخته چنار که امروزه “زرنان” نامیده می شود

 

.

.نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس.

در آن زمان این منطقه بسیار دوراز پایتخت بود وکسانی که از تهران به سوی کرج و سایر مناطق حرکت می کردند معمولاً استراحتگاه آنان درنزدیکی محل کاروان سراسنگی فعل بوده است.
در سال ۱۳۳۵ ( همزمان با اولین سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور) این روستا ۹۹۴ نفر جمعیت داشته است در کنار آن بتدریج روستاهای دیگری از جمله سرخ حصار ، کاوسیه ، شاه آباد ( شهرک دانش کنونی ) ، زرنان بالا و پائین ، پرنان و هفت جوی با قدمتهای کما بیش مختلف شکل می گیرند.
در سال ۱۳۶۵ جمعیت روستای قلعه حسن خان که چند سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی به شهرک قدس تغییر نام پیدا کرده بود  به ۶۶۵۵۸ نفر ( بعنوان بزرگترین روستای کشور ) می رسد و در سال ۱۳۶۸ با استقرار شهرداری و با به هم پیوستن شهرک قدس ، کاوسیه ، سرخه حصار و شهرک شهید بهشتی شهرقدس شکل می گیرد .

 شهر قدس کجاست ؟

شهر قدس با مساحت ۱۱۴ کیلومتر مربع مجاور با شهرستانهای کرج و شهریار در غرب تهران بزرگ قرار گرفته بطوریکه از شرق و شمال شرقی به شهر  تهران ، از غرب و جنوب غربی به شهرستان شهریار و از شمال و شمال غربی به شهرستان کرج محدود می شود .
موقعیت و وضعیت طبیعی شهرستان
در واقع هر یک از شهرستانهای استان با توجه به موقعیت و ساختار زمین و همچنین ویژگیهای جغرافیایی و ویژگی اقلیمی خاص خود را دارد.از منظر طبیعی این منطقه در کوهپایه های البرز مرکزی قرارداشته واراضی زراعی مساعد باشیبی ملایم روبه نواحی جنوب می باشد.

یکی از ویژگی های بارز شهر قدس معادن شن وماسه برجای مانده از آبرفت رود کرج به ویژه درنیمه غربی است. از این رواین امر به اوضاع جوی این منطقه تاٍیر گذاشته به طوری که در غالب اوقات شاهد هوای غبار آلود آن هستیم.

از منظر طبیعی شهرستان قدس دارای ۱۰۰۰ هکتار اراضی زراعی و ۲۶۶ هکتار اراضی باغی است. بیشترین محصول باغی شهرستان هلو شلیل و مقدار تولید گندم در ۳۲۰ هکتار ۱۹۲۰ تن و تولید جو در ۳۴۰ هکتار ۱۷۰۰ تن می باشد. لازم بذکر است که ۵% از شیر استان در قدس تولید می شود.

امتیازات شهر قدس :

شهر قدس به دلیل شرایط ذیل از موقعیت جغرافیایی حساسی برخوردار می باشد :

 1. مجاورت و عبوربخشی از مسیر محورهای عمده ارتباطی زمینی و هوائی کشوراز حوزه شهرستان بشرح ذیل:
 • مجاورت با محور بین المللی تهران – کرج بعنوان شاهراه اصلی تهران و سایر استانهای مرکزی و شرقی با شمال ، شمال غرب و غرب کشور و بخشی از کشورهای اروپایی
 • عبور راه آهن تهران – تبریز و کمربندی تبریز – اهواز
 • عبور محور چیتگر ، مسیر دسترسی شهرتهران با شهرهای غربی پایتخت و استانهای غربی و شمال غرب کشور
 • عبور محور کرج – شهریار و سایر شهرهای جنوب غرب استان تهران
 • عبور خطوط اصلی لوله های نفت و گاز شمال غرب و غرب کشور از محدوده شهرستان
 • قرار گرفتن در حد فاصل کلانشهرهای تهران وکرج
 • موقعیت متمایز طبیعی در غرب تهران ( نقطه ای که توسعه و گسترش شهر تهران عمدتاً در آن سمت دیده شده است )
 • مجاورت و یا تحت پوشش داشتن بزرگترین مراکز تولیدی و صنعتی کشور از جمله ( شرکتهای ایران خودرو ، سایپا ، گروه بهمن ، نفت پارس و صدها شرکت خصوصی و دولتی دیگر)
 • استقرار یا مجاورت با مراکز مهم نظامی ( پادگان شهید قدیری، خیبر، پژوهشکده مهندسی جهاد ، دپو )
 • همجواری و نزدیکی با فرودگاه مهرآباد ، حضرت امام خمینی (ره) و پیام .
 •    دسترسی آسان به گمرکات
 • –    استادیوم ورزشی با ظرفیت ۲۵ هزار نفر جمعیت.
 •    جوان بودن شهرستان (جوانان مؤمن ، پرتلاش و با استعداد)
 •  وجود تنوع فرهنگی و قومی با برخورداری از وحدت و انسجام
 • دانشگاه ها و مراکز پژوهشی
 • آمفی تئاتر شهرقدس با ظرفیت … در باغ ملی راه اندازی شده است.
 • وجود بالغ بر ۷۵ معدن شن و ماسه آبرفتی
 • وجود تصفیه خانه آب و فاضلاب

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

قشر خاصی از مشتریان با توجه به حساسیت بالای  نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس به دنبال یک سیستم مداربسته با کیفیت بسیار بالا هستند. در این مطلب به این موضوع اشاره می کنیم که چطور میتوان به خوبی چنین محصولاتی را انتخاب کرد.

قیمت نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

این یک اشتباه رایج در بین مشتریان کیفیت است. استفاده از این جمله معمولا کمک زیادی به شما در به دست آوردن محصولات با کیفیت ندارد. تنها نکته ای که گفتن چنین جمله ای مشخص می کند این است که شما پول زیادی برای هزینه کردن دارید و ممکن است افراد سود جو از این موضوع استفاده کنند.

+توصبه ما این است که اگر میخواهید برای سیستم مداربسته خود زیاد هزینه کنید حتما قبل از آن اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

از کدام سیستم دوربین مداربسته استفاده کنم.

سیستم مداربسته به دو دسته مجزای آنالوگ و شبکه تقسیم می شود. سیستم شبکه از بسیاری جهات از سیستم مداربسته آنالوگ بهتر است. تنها نکته ای که استفاده از این سیستم را محدود کرده است قیمت بالاتر آن است. در صورتی که به دنبال یک سیستم مداربسته حرفه ای هستید حتما از دوربین های شبکه یا دیجیتال استفاده کنید.
(مقاله تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و دیجیتال را بخوانید)

برند دوربین مدار بسته در شهر قدس

در صورتی که به دنبال یک سیستم مداربسته با کیفیت هستید حتما از برندهایی با شهرت بین المللی استفاده کنید. در این صفحه میتوانید لیستی از ۵۰ تولید کننده بزرگ محصولات مداربسته ببنید.
اگر به دنبال بهترین برند دوربین مداربسته جهان هستید بسیاری از کارشناسان محصولات اکسیس را به شما معرفی خواهند کرد. این محصولات با وجود قیمت بالا به علت کیفیت بسیار خوب مشتریان زیادی دارند. توجه داشته باشید که اکسیز تنها دوربین مداربسته شبکه تولید می کند.

نصب انواع دوربین مدار بسته در شهر قدس

روزولوشن تصویر دوربین های شبکه می تواند از VGA تا ۱۰مگا پیکسل متفاوت باشد. البته در ایران تنها دوربین های تا روزولشن ۵مگا پیکسل به راحتی در دسترس هستند. سعی کنید کیفیت دوربین های خود را بین ۱٫۳مگا پیکسل تا ۳ مگاپیکسل نگه دارید چرا که زیاد بودن کیفیت تصویر مشکلاتی را در ترافیک شبکه و ضبط تصاویر نیز ایجاد میکند.
سعی کنید در انتخاب دوربین ها تنها به دنبال دوربین گران تر نباشید. زمانی که یک خرید دوربین مدار بسته ارزان نیاز شما را به درستی برطرف میکند انتخاب دوربین مدار بسته گران قیمت هزینه کردن بی مورد خواهد بود.

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس

متاسفانه بسیاری از مشتریان به المان های کیفیت نصب واقف نیستند و از این رو مجری خود را به درستی انتخاب نمی کنند که البته گاهی برای انها مشکلات زیادی را ایجاد می کند. در صورتی که محصولی گران قیمت را برای نصب انتخاب کردید حتما از شرکتی کمک بگیرید که تسلط کافی را برای نصب این محصولات داشته باشد. طبیعتا شرکتهای معتبرتر هزینه بیشتری هم برای نصب سیستم شما دریافت می کنند اما این هزینه تاثیر زیادی در کیفیت نصب آنها خواهد داشت.

نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس |قیمت نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس | دوربین مدار بسته در شهر قدس | نصب دوربین مدار بسته  |نصب دوربین مدار بسته شهر قدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 14 =