شبکه
خدمات اکتیو شبکه
آوریل 24, 2019
تلفن
سیستم تلفنی voip
آوریل 24, 2019

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری

شبکه

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری  کبخش دیگری از نصب و راه انداز شبکه مربوط اکتیو شبکه می باشد . در واقع تجهیزاتی که برای عملکرد خود نیاز به برق داشته در شبکه را تجهیزات اکتیو می گویند .

در واقع تجهیزات اکتیو دارای قابلیت اعمال تغییر خاصی بر روی دیتا و یا سیگنال موجود می باشند .

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری

انواع خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری:

  1. راه اندازی و پیکربندی انواع سوئیچ ، روتر ، اکسس پوینت ، فایروال ، UTM و …
  2. نصب و تنظیم ویندوز های کلاینت و سرور ( ۲۰۰۸ ، ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۶)
  3. راه اندازی سرویس های تحت شبکه مانند : DNS , Active Directory , DHCP و …
  4. نصب و پیکربندی نرم افزار های تحت شبکه مانند : Microsoft CRM , Share Point , Exchange Server  و …
  5. راه اندازی مدیریت اینترنت و مدیریت یوزر ها

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری در تهران

انجام کلیه خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری در تهران توسط گروه رادین سیستم

خدمات اکتیو شبکه به کارهایی گفته میشود که بعد از نصب و انجام کارهای پسیو شبکه برای استفاده از شبکه باید انجام داد. خدمات راه اندازی اکتیو شبکه شامل نصب سیستم عامل ها، نرم افزار ها و تنظیمات دستگاه ها است.

شما میتوانید برای انجام خدمات اکتیو شبکه های کامپیوتری در تهران با گروه رادین سیستم تماس بگیرید. اجرای اکتیو شبکه در دو بخش سرور و کلاینت انجام می شود.

در قسمت سرور، سرویسهای مورد نیاز برای نصب بررسی می شوند. در صورت نیاز مجازی سازی انچام شده و سیستم عامل سرور بسته به کارکرد سرور و نرم افزارهای مورد نیاز نصب می گردد.

نصب سیستم عامل، نرم افزار های مورد نیاز، راه اندازی سرویس های لازم و کلیه خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری توسط متخصصین گروه رادین کالا انجام می شود.

در بخش کلاینت ها نرم افزارهای عمومی مانند آفیس، نرم افزارهای ادوبی و سایر نرم افزارهای مطابق با آخرین نسخه در صورت نیاز نصب می شوند. برای ملاحظات امنیتی هم آنتی ویروس و پیکربندی های امنیتی لازم انجام می شود.

انجام تنظیمات و راه اندازی سیستم های ارتباطی در تنظیمات اکتیو شبکه کامپیوتری

تمامی مجموعه ها نیاز دارند تا با بیرون از سازمان خود در ارتباط باشند. این ارتباط ممکن است نیاز به دسترسی به اینترنت از داخل مجموعه باشد یا نیاز به ارتباط بین دفاتر و یا دسترسی کارکنان مجموعه از بیرون به منابع و برنامه های داخل مجموعه.

راه اندازی ارتباط بین دفاتر و شعب به شکل یکپارچه انجام می پذیرد. بر روی این بستر، ارتباط بین نرم افزار ها، سیستم یکپارچه تلفن، ارتباط نرم افزار های مالی و اداری، مشاهده دوربین های مدار بسته، انتقال فایل ها و سایر موارد انجام می گیرد. یکپارچه سازی ارتباطات توسط روترها و با انجام تنظیمات مربوطه اجرا می شود.

تنظمیات باید به گونه ای باشد تا کاربر بتواند بدون تغییرات امکان استفاده همزمان اینترنت و ارتباط با دیگر دفاتر را داشته باشد. این تنظیمات هم جزیی از خدمات اکتیو شبکه های کامپیوتری است که توسط گروه رادین کالا انجام میشود.

امنیت شبکه در راه اندازی اکتیو شبکه

از مواردی که در نصب و راه اندازی شبکه می بایست به شدت مورد توجه قرار گیرد امنیت شبکه است. این امنیت در دو حوزه نفوذ به شبکه و جلوگیری از ورود ویروس و باج افزار توسط متخصصین گروه رادین سیستم قابل انجام انجام می باشد.

جهت جلوگیری از نفوذ به شبکه میتوان یک فایروال بر روی ورودی شبکه نصب و راه اندازی کرد. انجام این تنظیمات باید به گونه ای انجام پذیرد که هم کاربر راحت باشد و هم امکان نفوذ به شبکه سخت شود.

استفاده از آنتی ویروس های معتبر و به روز در جلوگیری از ورود ویروس و باج افزار به شبکه کمک شایانی می کند.

این نرم افزارها باید با لایسنس اورجینال فعال سازی شوند تا به صورت مرتب و از سرورهای مورد اطمینان شرکت های معتبر به روز رسانی های خود را دریافت کنند تا سیستم ها و شبکه را از جدیدترین نوع حملات ویروسها بتوانند محافظت کنند.

نصب و راه اندازی سیستم برق شبکه

نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری شامل ایجاد زیر ساخت برای کامپیوترها و تجهیزات مورد نیاز شبکه کامپیوتری است که با برق کار می کنند. با توجه به اهمیت اطلاعات روی سیستم ها و نیز سرویسهای در حال ارایه شرکت ممکن است نوسانات و یا قطعی های ناگهانی سیستم برق ساختمان باعث ایجاد مشکل برای انجام کارهای شرکت شود.

برای جلوگیری و کاهش این مشکلات در این حالت،ایجاد زیرساخت مناسب برق برای سیستم ها و سرورها ضروری می باشد.

تجهیزات اکتیو شبکه کامپیوتری:

کارت شبکه (Network Interface Card)

کارت شبکه، یکی از مهمترین عناصر سخت افزاری در زمان پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری است. هر کامپیوتر موجود در شبکه ( سرویس گیرندگان و سرویس دهندگان )، نیازمند استفاده از یک کارت شبکه است.

کارت شبکه، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل های مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید. اکثر مادربردهای جدیدی که از آنان در کامپیوترهای شخصی استفاده می گردد ، دارای یک اینترفیس شبکه ای onboard می باشند. کامپیوترهای قدیمی و یا کامپیوترهای جدیدی که دارای اینترفیس شبکه ای onboard نمی باشند، در زمان اتصال به شبکه، می بایست بر روی آنان یک کارت شبکه نصب گردد. کارت شبکه جهت اتصال کامپیوتر به شبکه محلی در سرعت های ۱۰۰،۱۰و۱۰۰۰ مگا بیت بر ثانیه بکار میرود.

هر کارت شبکه دارای یک آدرس فیزیکی (MAC) است. آدرس فوق یک عدد شش بایتی بوده که سه بایت اول آن مشخص کننده سازنده کارت شبکه و سه بایت دوم، شماره سریال کارت شبکه است.

کارت های شبکه به دو دسته کابلی و وایرلس تقسیم می شوند که هرکدام مزایا و معایبی دارند. کارت شبکه های وایرلس به ۲ گروه اینترنال و اکسترنال ( قابل حمل) تقسیم می شوند.

 

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری

تجهیزات اکتیو شبکه کامپیوتری

اکسس پوینت شبکه کامپیوتری:

برای ایجاد ارتباط شبکه کابلی بین کامپیوتر وجود سوییچ شبکه الزامیست این در حالیست که در اکسس پوینت برای برقراری ارتباط بین کامپیوتر، به یک سخت افزار نیازمند هستیم.با این تعاریف می توان دریافت که نقش اکسس پوینت در شبکه های وایرلس مشابه نقش سوییچ در شبکه های کابلی است.

سوئیچ  شبکه کامپیوتری:

یکی از عناصر اصلی و مهم در شبکه های کامپیوتری سوئیچ است . با استفاده از سوئیچ ، چندین کاربر قادر به ارسال اطلاعات از طریق شبکه در یک لحظه خواهند بود. سرعت ارسال اطلاعات هر یک از کاربران بر سرعت دستیابی سایر کاربران شبکه تاثیر نخواهد گذاشت .

سوئیچ همانند روتر که امکان ارتباط بین چندین شبکه را فراهم می نماید ، امکان ارتباط گره های متفاوت ( معمولا” کامپیوتر ) یک شبکه را مستقیما” با یکدیگر فراهم می نماید. شبکه ها و سوئیچ ها دارای انواع متفاوتی می باشند.

سوئیچ هایی که برای هر یک از اتصالات موجود در یک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئیچ های LAN نامیده می شوند. این نوع سوئیچ ها مجموعه ای از ارتباطات شبکه را بین صرفا” دو دستگاه که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند ، در زمان مورد نظر ایجاد می نماید.

روتر شبکه کامپیوتری :

از دستگاه های شبکه ای کاربردی و اساسی می توان روتر را نام بردکه امروزه استفاده از آن در شبکه به امری طبیعی تبدیل شده است. روتر در شبکه های ‌LAN و WAN کاربرد دارد.از کاربردهای دیگر آن،استفاده در شبکه های بزرگ به منظور برقراری ارتباط می باشد چرا که هر بخش آن آی پی های مختلفی دارد و بدون روتر این قسمت ها نمی توانند ارتباط برقرار کنند.

در حال حاضر روتر ها در طرح ها و مدل های گوناگون با شکل ظاهری متفاوت در بازار عرضه می شود.در حال حاضر روتر با ایجاد سهولت در برقراری ارتباط بین یک شبکه یا چندین شبکه (اینترنت و سایت های مختلف در سراسر جهان)مورد استقبال عموم قرار گرفته است.متناسب با وظیفه محول شده به روتر ها ،نام مناسب برای انها در نظر می گیرند.

 

خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری | اکتیو شبکه کامپیوتری | خدمات اکتیو شبکه کامپیوتری  خدمات اکتیو شبکه | خدماتت active شبکه کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *