نصب دوربین مدار بسته در شهر قدس
آوریل 21, 2019
دوربین
دوربین مدار بسته درشهرک صنعتی
آوریل 22, 2019

دوربین مدار بسته در سیمین دشت

دوربین

دوربین مدار بسته در سیمین دشت

شهرک صنعتی سیمین دشت

 

منطقه صنعتی سیمین دشت با قدمتی حدود ۳۰ سال در جنوب شرق شهرستان کرج و به موازات جاده کرج به شهریار، از غرب به شهرک وحدت، از شرق به دهستان هفت جوی شهریار، از جنوب به منطقه پیک و اهری و از شمال به رودخانه کرج محدود می شود.
منطقه صنعتی سیمین دشت با مرکز شهر کرج ۱۰ کیلومتر، با ایستگاه مترو ۶ کیلومتر، با ایستگاه راه آهن حدود ۷ کیلومتر، با فرودگاه پیام حدود ۲۰ کیلومتر، گمرک شهریار حدود ۳۰ کیلومتر و بزرگراه تهران کرج حدود ۶ کیلومتر در چشم انداز شمال رشته کوههای البرز را در پیش دارد که با شیب بسیار ملایم از سمت شمال به جنوب جاده کرج – شهریار ختم می شود.
دوربین مدار بسته در سیمین دشت

دوربین مدار بسته در سیمین دشت

دوربین مداربسته Wifi چیست؟

دوربین های مداربسته wifi شاخه ای از دوربین های مداربسته بیسیم هستند. این دوربین ها از طریق شبکه های بیسیم wifi تصاویر دوربین ها را برای شما ارسال می کنند. در این مطلب بیشتر با این نوع از دوربین های مداربسته آشنا می شویم.

شبکه های wifi دوربین مدار بسته چه تفاوتی با دیگر شبکه های بی سیم دارند؟

همه شبکه های بیسیم از طریق امواج رادیویی اطلاعات را ارسال و دریافت می کنند. این ارسال در یک فرکانس خاص صورت می گیرد که معمولا ۲٫۴ مگا هرتز یا ۵٫۸ مگا هرتز است.
در شبکه های wifi ارسال اطلاعات رادیویی تحت پروتکل های استاندارد wifi صورت می گیرد که گذشته از ایجاد امینیت بیشتر، از به وجود امدن تداخل در رویه ارسال اطلاعات جلوگیری می کند. به صورت کلی استفاده از شبکه های Wifi از بسیاری جهات بهتر از استفاده از شبکه های رادیویی آنالوگ است.

دوربین های مدار بسته wifi چطور کار میکنند؟

اولین نکته در رابطه با دوربین های مداربسته wifi این است که این دوربین ها به صورت عمومی دوربین های تحت شبکه هستند. دوربین های مداربسته آنالوگ به صورت کلی امکان استفاده از قابلیت wifi را ندارند.
دوربین های تحت شبکه wifi دقیقا مانند یک دوربین شبکه عادی عمل می کنند که به یک فرستنده wifi داخلی متصل شده است.

در صورت نداشتن wifi بر روی دوربین مدار بسته چطور می توان دوربین را بی سیم کرد؟

شما می توانید دوربین مداربسته شبکه خود را به طور مستقیم به یک اکسزپوینت (access point) متصل کنید و از طریق اکسزپوینت یک شبکه بی سیم بسازید.

چطور تصاویر دوربین مدار بسته را دریافت کنم؟

در صورتی که از لپ تاپ برای دیدن تصاویر استفاده می کنید دسترسی به دوربین ها بسیار ساده است. کافیست انها را به صورت بیسیم در شبکه wifi شناسایی کرده و تصاویر انها را بر روی نرم افزار دوربین های شبکه ببینید.
در صورت استفاده از سرور یا NVR باید برای دریافت اطلاعات دوربین ها از یک اسکز پوینت استفاده کنید. اکسزپوینت مانند یک سوئیچ بی سیم اطلاعات را از چند دستگاه دریافت کرده و به دستگاه ضبط کننده انتقال می دهد.

پهنای باند در شبکه های بی سیم

یکی از مشکلات بزرگ شبکه های مداربسته بی سیم پهنای باند محدود انهاست. بیشتر دوربین های مداربسته wifi در بهترین حالت از ریت ارتباط ۱۱n پشتیبانی می کنند که امکان ارسال اطلاعات تا ۱۵۰Mbs را به شما می دهد.

بنابراین استفاده از شبکه بی سیم برای اتصال تعداد زیادی دوربین و یا اتصال تعدادی دوربین با رزولوشن بسیار بالا بسیار مشکل خواهد بود.
برای رفع این مشکل می توان شبکه های بی سیم را به صورت ترکیبی از چند شبکه بی سیم که به وسیله یک شبکه کابلی به هم متصل شده اند طراحی کرد.

برد ارسال دوربین مداربسته wifi

فرمول یا روش خاصی برای به دست اوردن برد ارسال اطلاعات در سیستم های Wifi به ویژه در میحطهای داخلی وجود ندارد. اما شرکت های تولید کننده دوربین ها مداربسته رنجی تجربی را برای دوربین های ارائه می کنند.

معمولا دوربین های wifi در محیطهای داخلی بردی بین ۲۰ تا ۵۰ متر و در محیطهای خارجی بردی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر دارند. البته شرایط محل نصب تاثیر بسیار زیادی در میزان برد این دروبین ها دارد. پس در زمان نصب سعی کنید همیشه دوربین را در فاصله ای به مراتب نزدیک تر از برد مفید آن نصب کنید.

خدمات و تعمیر دوربین مداربسته

ارائه خدمات به مشتریان یکی از وظایف اصلی این شرکت است. فعالیت های مرتبط با خدمات و تعمیرات این شرکت عبارتند از:

دوربین مدار بسته در سیمین دشت

دوربین مدار بسته در سیمین دشت

خدمات و تعمیرات دوربین مدار بسته در سیمین دشت

  • تعمیرات تجهیزات مداربسته
  • ارائه سرویس و خدمات مرتبط با سیستم های مداربسته
  • باز کردن و تنظیف دوره ای تجهیزات مداربسته
  • ارائه بازرسی دوره ای سیستم مداربسته
  • ارائه گارانتی تجهیزات مداربسته
  • آموزش پرسنل مسئول سیستم مداربسته

اولویت های ارائه خدمات

تمامی خدمات مرتبط با تعمیرات و سرویس با اولویت مشتریان خود شرکت صورت می گیرد و در رابطه با مشتریان دیگر شرکت ها انجام خدمات تنها پس از تائید پروژه و هماهنگی کامل با مسئولین شرکت صورت خواهد گرفت.

چطور خودم مشکل سیستم مداربسته را حل کنم؟

در صورتی که میخواهید خودتان مشکل سیستم مداربسته خود را عیب یابی کنید در ادامه به برخی مشکلات رایج در سیستم مداربسته اشاره می کنیم:

دوربین مدار بسته در سیمین دشت

قطع دوربین مدار بسته

قطع دوربین مداربسته می تواند به یکی از دلایل زیر باشد:

  • قطع تغذیه دوربین مدار بسته : این مشکل به علت خرابی منبع تغذیه یا قطع سیم برق دوربین پیش خواهد آمد. برای اطلاع از قطعی برق دوربین می توانید با ولت متر تغذیه دوربین را چک کنید.
  • قطع کابل تصویر دوربین مدار بسته : این مشکل به علت قطع کابل تصویر دوربین یا قوی نبودن اتصالات BNC یا شبکه اتفاق می افتد. برای چک کردن این مشکل یک سر از کابل را اتصال کوتاه کرده و سر دیگر را با اهم متر چک کنید.
  • خرابی دوربین مدار بسته : خرابی دوربین میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد. توصیه می شود در صورتی که مشکل از دوربین بود آن را به گارانتی ارسال نمایید.
عدم ضبط تصاویر دوربین مدار بسته

مشکل عدم ضبط تصاویر نیز یک مشکل بسیار رایج در دستگاه های ضبط مداربسته است. این مشکل معمولا به علت خرابی هارد دیسک دستگاه است. در صورتی که پس از تعمیر هارد دیسک مجددا خراب شد بهتر است دستگاه ضبط را نیز بررسی کنید یا به گارانتی ارسال کنید.

دوربین مدار بسته در سیمین دشت | نصب دوربین مدار بسته در سیمین دشت |فروش دوربین مدار بسته در سیمین دشت | خرید دوربین مدار بسته در سیمین دشت | سیمین دشت | شهرک صنعتی سیمین دشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *