شبکه
نصب و پیکربندی تجهیزات شبکه
آوریل 22, 2019
شبکه
نصب دوربین مدار بسته در کرج
آوریل 23, 2019

دوربین مدار بسته در کرج

شبکه

دوربین مدار بسته در کرج

 

دوربین مدار بسته در کرج : کرج یکی از کلان‌شهرها ایران و همچنین مرکز استان البرز و مرکز شهرستان کرج است.

کرج یک شهر کوهپایه‌ای در ایران است که در دامنهٔ رشته کوه‌های البرز و در بلندای ۱۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. جمعیت شهر کرج برپایه سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۱٬۵۹۲٬۴۹۲ تن بوده که این رقم با احتساب جمعیت ساکن در حومهٔ شهر به ۱٬۹۷۳٬۴۷۰ تن می‌رسد. کرج چهارمین شهر پرجمعیت ایران و بیست و یکمین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و هَمچنین جمعیت این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران جوان‌تر است، و بالاترین میزان رشد موالید یا زاد و ولد را به خود اختصاص داده‌است. این شهر در میان کلان‌شهرهای ایران با رشد جمعیت سالانهٔ ۳/۱۴ درصد بالاترین رشد جمعیت را دارد.

کرج کجاست؟

شهر کرج در ارتفاع ۱۳۲۱ متر از سطح دریای آزاد و بین ۳۵ درجه و ۴۶ دقیقه تا ۳۵ درجه و ۵۱ دقیقه عرض شمالی و ۵۰ درجه و ۵۴ دقیقه تا ۵۱ درجه و ۳۱ دقیقه طول شرقی واقع شده است. بلندترین نقطه شهر در شرق خلج آباد با ارتفاع ۱۴۰۰ متر و پست‌ترین نقطه شهر در جنوب شهر با ارتفاع ۱۲۷۵ متر از سطح دریاست و به طور کلی شیب کرج از شمال به سمت جنوب در حال کاهش است.

هزینه مسکن در کرج :

دوربین مدار بسته در کرج

دوربین مدار بسته در کرج

قیمت مسکن در استان البرز به ویژه شهرستان کرج همانند سایر مناطق بسیار متفاوت است و محدوده قیمت‌‌ها بسته به موقعیت جغرافیایی و نوع ملک با یکدیگر تفاوت دارد و به گفته بسیاری از مشاوران املاک محله عظیمیه کرج از گران‌ترین محله‌‌های این شهرستان به شمار می‌رود.

قیمت هر متر مربع از آپارتمان‌های نوساز در این محله از سه میلیون تومان شروع می‌شود و تا شش یا هفت میلیون تومان ادامه دارد، که این قیمت‌ها بستگی به ساختمان مورد نظر و موقعیت مکانی آن دارد، برای مثال میدان مهران و میدان اسبی از مناطق گران‌قیمت در عظیمیه کرج به شمار می‌روند که در این دو میدان نیز باز قیمت‌ها بسیار متفاوت است. در حال حاضر که بازار مسکن در رکود است، کسی حاضر نیست که با قیمت بیشتر از هر مترمربع ۴/۵ میلیون تومان مسکنی خریداری کند، اما با این حال باز هم خانه‌هابی که برای ساخت آنها هزینه شده، وجود دارد که متری هفت میلیون تومان برای فروش آگهی شده‌اند، اما با این وضع خریدار برای این خانه‌ها بسیار کم است.

خرید دوربین مداربسته خانگی :

 

دوربین مدار بسته در کرج

دوربین مدار بسته در کرج

استفاده از دوربین های مداربسته یکی از بهترین روش های شناسایی و ایجاد امنیت در منازل مسکونی است، به خصوص که اکثر سرقت ها زمانی اتفاق می افتند که منزل خالی است و ساکنین در آن حضور ندارند.
دوربین های امنیتی یک جزء کلیدی در سیستم های امنیتی خانگی بوده و دارای تنوع بسیار بالا و با ویژگی های متفاوتی هستند. به دلیل وجود این تنوع ممکن است انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل شما کار دشواری باشد. به همین دلیل در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات لازم را برای انتخاب دوربین مداربسته مناسب را در اختیار کاربران قرار دهیم.

چه تعداد دوربین مدار بسته برای منزل مسکونی مناسب است؟

خب این موضوع تا حد زیادی به وسعت منزل یا ساختمان مسکونی بستگی دارد. اما به صورت کلی فارغ از شکل و متراژ ساختمان مکان هایی در ساختمان وجود دارند که نیازمند نصب دوربین مداربسته در کرج هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

دوربین مدار بسته در درب های ورودی ساختمان:

درب های ورود و خروج اولین و مهمترین نقطه در ساختمان است که باید توسط دوربین های مداربسته پوشش داده شوند. از این طریق می توانید بر ورود و خروج افراد کنترل و نظارت داشته و افراد تازه وارد یا غریبه را شناسایی نمایید. توصیه می گردد از دوربین های مداربسته با کیفیت  تصویر بالاتری برای این نقاط استفاده کنید.
دوربین مدار بسته در  پارکینگ:

یکی از نقاط حساس و مهم در ساختمان پارکینگ ها هستند زیرا دسترسی به آنها آسان بوده و اغلب قسمت انباری نیز در آنها واقع شده اند. این قسمت نیز باید توسط دوربین ها پوشش داده شوند.
دوربین مدار بسته در  حیاط:

حیاط یک محیط روباز است و دارای دید باز است. دسترسی به آن از طریق دیوار ها نیز وجود دارد پس بهتر است در این مکان نیز حداقل یک دوربین نصب نمود.
دوربین مدار بسته در  پشت بام:

پشت بام به دلیل رفت و آمد کم و خلوت بودن ممکن است ناامن باشد و سارقین از طریق آن بخواهند وارد ساختمان گردند. بنابراین توصیه می گردد برای پشت بام یا ورودی آن حداقل یک دوربین در نظر بگیرید.
دوربین مدار بسته در  انباری ها:

اگر در داخل انباری خود اشیا و وسائل گران قیمتی دارید می توانید دوربین های پارکینگ را به نحوی نصب کنید که درب ورودی انباری ها را نیز پوشش دهد. یا در صورت حساسیت بالا می توانید به صورت جداگانه برای آنها دوربین نصب کنید.
دوربین مدار بسته در  محوطه بیرونی ساختمان:

محوطه بیرونی ساختمان زمانی اهمیت می یابد که ساکنین ساختمان اتومبیل های خود را در آن پارک کنند که برای افزایش امنیت آنها بهتر است از حداقل دو عدد دوربین استفاده کرد.

دوربین مدار بسته در کرج | خرید مدار بسته  کرج | دوربین مدار بسته  کرج | دوربین مدار بسته در کرج

دوربین مداربسته مناسب برای فضای داخلی منزل :

نصب دوربین مداربسته در داخل منزل مسئله ای است که باید از چندین منظر مورد بررسی قرار گیرد. یک اینکه برای نصب دروبین داخل منزل نیاز به مجوز دراید و نصب آن به صورت مخفی ممکن است پیگرد قانونی داشته باشد . بر فرض دریافت مجوزهای لازم باید با توجه به ویژگی ها و حساسیت های موجود و نظر کارشناس مربوطه پس از بازدید برای منزل خود تصمیم به نصب دوربین با تعداد مشخص بگیرید.

از چه برند دوربین مداربسته ای برای منازل مسکونی استفاده کنیم؟

برند های مختلفی در بازار وجود دارند اما به صورت کلی بهتر است برای منازل مسکونی از برندهای معتبر با قیمت متوسط استفاده گردد. همچنین برندهایی همچون ویژن (Hikvision)،داهوآ (Dahua) و یونی ویو (Uniview) برای نصب در منازل مناسب هستند.

قابلیت تشخیص دستکاری در دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مدار بسته در کرج

دوربین مدار بسته در کرج

قابلیت Tamper detection یکی از آپشن های موجود در دوربین های تحت شبکه است که این امکان را فرآهم می کند که در زمانی که دوربین مورد دستکاری و تخریب قرار می گیرد بوسیله آلارم به شما اطلاع دهد.
زمانی که این مسئله رخ می دهد و شخصی سعی بر صدمه زدن به دوربین داشته و یا به هر نحوی بخواهد جلوی کار آن را بگیرد و تصویر آن را بپوشاند، آلارم ها به صدا در آمده و شما پس از اطلاع می توانید به سراغ تصاویر رفته و مسئله را بررسی نمایید.

دوربین مدار بسته در کرج | دوربین مدار بسته  کرج | فروش دوربین مدار بسته در کرج | نصب دوربین مدار بسته در کرج

کاربرد دوربین مدار بسته :

زمانی که دوربین مداربسته مورد دستکاری قرار گیرد و در عملکرد صحیح آن اختلالی ایجاد گردد قابلیت Tamper detection می تواند کمک کننده باشد. هشدارهای خودکار این قابلیت شما را همواره به سیستم متصل نگاه داشته و این امکان را برایتان فرآهم می کند که حتی در زمانی که در محل حضور فیزیکی ندارید بتوانید بر اوضاع کنترل داشته باشید.

از جمله کاربردهای این قابلیت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در زمانی که دوربین ضربه فیزیکی خورده یا حرکت کند
 • زمانی که فردی سعی کند تا برق دوربین را قطع کند
 • فردی با اسپری رنگ لنز دوربین مداربسته را بپوشاند تا مانع از ثبت تصاویر آن شود.
 • فردی با قرار دادن شیئی روبروی دوربین، دید آن را بپوشاند یا به هر نحوی تصویر تار گردد.
 • برای جلوگیری از هشدار های کاذب، قابلیت Tamper detection می تواند برای ارسال هشدارها بر اساس مدت زمان وقوع اختلال تنظیم شود، به طوری که برای مثال افتادن یک برگ درخت و رد شدن آن از روی لنز منجر به فعال شدن آلارم ها نشود.

مزایای دوربین مدار بسته  :

زمانی که شما وقت این را ندارید که ۲۴ ساعته بتوانید بر سیستم مداربسته خود نظارت داشته باشید، Tamper Detection دوربین مداربسته به کمک شما می آید. و می توانید از راه دور و با استفاده از موبایل، لپ تاپ …بر اوضاع نظارت داشته باشید. وجود قابلیت Tamper detection در بسیاری از اماکن و سازمان ها می تواند بسیار مفید باشد. برای مثال:

 • در مکان هایی که احتمال وقوع جرم در آنها بالا است و ممکن است مجرمین سعی در آسیب رساندن به دوربین مدار بسته را داشته باشند می تواند سریعا به مامورین و نگهبانان هشدارهای لازم را بدهد.
 • یا در مدارسی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند برای مثال هنگامی که یک توپ بازی یا سایر ادوات ورزشی به دوربین برخورد می کند و آن را از کار می اندازد.
 • یا در زمان هایی که دوربین در محلی نصب شده که درختان زیادی در آن وجود دارد و شاخه ها و برگ های بر اثر باد و طوفان در کار دوربین ها اختلال ایجاد می کنند.

نحوه تنظیم دوربین مدار بسته  :

در زمان تنظیم قابلیت تشخیص خرابکاری برای دوربین مداربسته IP باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که تنظیمات این سیستم را چگونه انجام دهید که مطابق با نیازهای نظارتی سیستم مداربسته شما باشد :

 • باید ببینید که می خواهید فعالیت آلارم ها را برای کدام یک از قابلیت های تجزیه و تحلیل تصویری VCA قرار دهید برای مثال آیا می خواهید سییتم آلارم ها را برای قابلیت تشخیص حرکت (Motion Detection) تنظیم نمایید یا برای قابلیت تشخیص خرابکاری (Tamper Detection) ؟ زیرا این دو قابلیت، تصاویر را برای اهداف مختلفی جستجو می نمایند و با یکدیگر متفاوت اند.
 • تنظیمات این قابلیت را می توانید برای ارسال هشدارها به چندین شخص مختلف انجام دهید زیرا زمان هایی پیش می آید که یک نفر در دسترس نیست و باید شخص جایگزین وجود داشته باشد.
 • اگر حتی در محل خود اشخاصی را به عنوان نگبان استخدام کرده اید، بهتر است باز هم از این قابلیت استفاده نمایید زیرا ممکن است نگهبان، اتاق مانیتورینگ را برای مدتی ترک نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *