شبکه
دوربین مدار بسته در کرج
آوریل 23, 2019
شبکه
خدمات اکتیو شبکه
آوریل 24, 2019

نصب دوربین مدار بسته در کرج

شبکه

نصب دوربین مدار بسته در کرج

 

نصب دوربین مدار بسته در کرج : همیشه تصور می شد کرج یک نام فارسی می باشد.
اما دو شهر دیگر با نام کرج نیز وجود دارند:

یکی کرج در نزدیکی قازان در تاتارستان ( جایی که قزل یورت در کنار آن واقع می باشد)

دیگری کرج در بایکال (زادگاه چنگیز خان)

در یکی از معتبرترین مرجع های جغرافیایی ایران گفته شده است:
کرج از کراج به معنای فریاد است. زیرا برای خبر رساندن از آتش استفاده می شده است! ( فرهنگ گیتاشناسی)
من نمی دانیم آیا آنها رد پای سرخپوستان آپاچی را هم کشف کرده اند و نیز متوجه شده اند که آنها بجای آتش ( آنقدر صدایشان بلند بوده که از فرسنگ ها دورتر) از فریاد استفاده می کرده اند!
در جای دیگر آنرا از کلمه کاوک به معنای شکاف می دانند!
دیگری آنرا به علت وجود قایق ها ( کرجی) می داند. حتما ایشان می خواهند تاریخ بنای سد کرج را به هخامنشیان مربوط کنند!
واقعیت چیز دیگریست!
مهمترین مشکل شهر کرج آهکی بودن آب چاههای آن است. بنابراین بازار شوفاژکارها داغ است.
نیز اگر شما گذرتان به جاده چالوس بخورد، در منطقه گچسر معادن متعدد لایم را می بینید.

نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج

کرج یکی از کلانشهرهای ایران و همچنین مرکز استان البرز و مرکز شهرستان کرج است. کرج یکی از شهرهای کوهپایه‌ای ایران می‌باشد که در دامنهٔ رشته کوههای البرز و در بلندای ۱۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است.

جمعیّت این شهر طبق آمار رسمی سال ۱۳۹۰ برابر ۱٬۶۱۴٬۶۲۶ نفر می‌باشد که از این جهت در حال حاضر پس از شهرهای تهران و مشهد و اصفهان به‌عنوان چهارمین شهر پرجمعیت ایران به‌شمار می‌رود.

کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و همچنین جمعیت این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران جوان‌تر است.کرج هم‌اکنون به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای کشور ایران به‌شمار می‌آید. این شهر در میان کلان‌شهرهای ایران با رشد جمعیت سالانهٔ ۳/۱۴ درصد بالاترین رشد جمعیت را دارد.

مکانهای مهم و مشهور کرج :

 • پژوهشگاه مواد و انرژی

 • زندان گوهردشت

 • زندان قزلحصار

 • فرودگاه پیام

 • کاروانسرای شاه عباسی

 • کاخ شمس (مروارید)

 • کاخ سلیمانیه

 • مرکز تحقیقات کشاورزی و پزشکی هسته‌ای کرج

 • دبیرستان و مرکز پیش دانشگاهی البرز (کالج البرز) موسسه آموزشی علمی البرز

 • مرکز آموزشی شهید سلطانی (دفتر سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان)

 • مرکز تربیت مربی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور

 • مرکز تحقیقات و اصلاح بذر

 • موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی

 • شرکت مدیریت تولید برق شهید منتظرقائم (نیروگاه شهید منتظرقائم – یا نیروگاه فردیس)

 

نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج

از دوربین های مخفی معمولا در مواقعی استفاده می گردد که شخص مایل به زیر نظر گرفتن رفتار و حرکات فرد یا افراد مختلف و یا حفاظت از اموال و یا وسایلی خاص است. دوربین های مدار بسته مخفی در ابعاد و اشکال مختلفی ساخته می شوند که معمولا ساختاری شبیه به یک دوربین را نداشته و همین دلیل آنچنان منجر به جلب توجه نمی شوند.

از کجا بفهمیم مکانی دارای دوربین مدار بسته مخفی است؟

این مسئله که آیا در اتاق پرو فروشگاه پوشاکی که از آن خرید می کنید و یا اتاق و یا مطب پزشکی که مراجعه می کنید، دوربین مخفی نصب شده است یا خیر همواره از جمله موارد بحث برانگیز و نگران کننده برای برخی از افراد بوده است. پاسخی که مطرح می گردد این است که دوربینی با عنوان دوربین مخفی با خصوصیات عجیب و غریب وجود ندارد.
دوربین هایی که با عنوان دوربین مخفی شناخته می شوند در واقع همان دوربین های مداربسته پینهول یا نام دیگر آن مینیاتوری هستند که به دلیل سایز و ابعاد کوچکی که دارند به عنوان دوربین مخفی مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع از دوربین ها معمولا سایز های مختلفی داشته که کوچکترین سایز آن ابعادی برابر با یک مکعب کوچک باندازه یک حبه قند دارد.
به همین دلیل می توان آن را در اشیا دلخواه جاسازی نمود. البته لازم به ذکر است که استفاده و نصب این نوع از دوربین های مداربسته نیاز به دریافت مجوزهای قانونی دارد.

نحوه تشخیص دوربین مدار بسته مخفی در محل

حال این سوال مطرح می گردد که اگر سوء ظن های موجود دلالت بر وجود دوربین در مکان داشته و بر فرض وجود دوربین مخفی در یک مکان چه باید کرد. یکی از راهکارهای موجود برای کشف محل نصب دوربین مخفی در محل، این است که اصولا برای نصب دوربین می بایست سیم کشی هایی نیز صورت گرفته باشد پس می توان با دنبال نمودن رد سیم کشی ها در محل به مکان نصب ان پی برد. البته ممکن است دوربین از نوع بی سیم بوده و سیم کشی هم در محل وجود نداشته باشد. در این صورت چه باید کرد؟
یکی از راهکار های ابداعی این است که چراغ اتاق مذکور را خاموش نموده و در تاریکی با استفاده از یک مقوای لوله شده و یک چراغ قوه محل دوربین را تشخیص دهید.

طرز کار آن بدین صورت است که لوله را بر روی یک چشم نهاده و چشم دیگر خود را ببندید مانند زمانی که از یک دوربین دوچشمی استفاده می کنید. حال با استفاده از چراغ قوه یا نور گوشی به بررسی محیط بپردازید زمانی که از طریق لوله محیط را میبینید در صورت مشاهده یک نور ریز درخشان در محل این احتمال وجود دارد که مکان مورد نظر دارای دوربین مخفی است.

نصب دوربین مدار بسته در کرج

آیا تجهیزاتی وجود دارند که نصب دوربین مدار بسته را تشخیص دهند؟

در حالت کلی خیر دستگاه مخصوص به این کار وجود ندارد. البته دستگاه های بسیار پیشرفته ای وجود دارند که معمولا کاربرد غیر عمومی داشته و برای مقاصد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. به غیر از موارد ذکر شده تنها موارد موجود استفاده از راهکارهای زیر است :
۱٫ جستجوی محیطی: که همانطور که ذکر گردید می توان از طریق ردیابی سیم کشی ها باشد و یا اینکه به صورت فیزیکی با جستجو در اشیا یا دیوار های محل، مکان نصب دوربین را کشف کرد.
۲٫ استفاده از اپلیکیشن: با استفاده از برخی از نرم‌ افزارهای ساده و رایگان می توانید وجود دوربین‌ مداربسته را با استفاده از گوشی موبایلتان ردیابی کنید:

کاربرد دوربین مدار بسته :

• نظارت بر عملکرد رفتاری و کاری پرسنل در مشاغل خاص مانند پرستار بچه و یا مربی مهد کودک
• کنترل و نظارت بر اموال و دارایی های مهم زیرا در صورت استفاده از دوربین های معمولی سارقین متوجه شده و اتصال آن را قطع می کنند پس بهتر است از دوربین مخفی استفاده شود
• در موارد جزائی یا قانونی مانند فعالیت های مربوط به پلیس

باور غیر واقعی در مورد نصب دوربین مداربسته :

 

بسیاری از مشتریان که درخواست نصب دوربین مداربسته دارند، با توجه به تجارب قبلی خود از تماشای فیلم های تلویزیونی یا سینمایی درخواست های عجیبی از مجریان یا فروشندگان سیستم های حفاظتی می کنند که در عمل با تکنولوژی روز امکان اجرای آن وجود ندارد. در این مطلب به بررسی این باورهای غیر واقعی می پردازیم.

بالا بردن کیفیت تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته در سطحی غیر واقعی :

احتمالا شما هم در فیلم های کاراگاهی بخشی از فیلم را دیده اید که در آن یک تصویر بی کیفیت ضبط شده از تصاویر دوربین مداربسته را وارد نرم افزاری جادویی می کنند و نرم افزار به طرزی اعجاب آور کیفیت را آنقدر بالا می برد تا امکان تشخیص جزئیات در آن به وجود بیاید. واقعیت در سیستم های مداربسته تا حد زیادی با این باورها تفاوت دارد.
واقعیت این است که در حال حاضر بهترین نرم افزارهای پردازش تصویر نیز امکان افزایش رزولوشن تصویر را بیش از ۱۰ تا ۲۰ درصد ندارد. این یعنی انجام این پردازش ها تاثیر چندانی بر روی کیفیت تصویر دروبین نخواهد گذاشت.

زمانی که تصویری با کیفیت پایین ضبط می شود بخش زیادی از اطلاعات تصویر از بین رفته است. منطق نیز حکم می کند که امکان بازتولید اطلاعات از بین رفته با هیچ نرم افزاری وجود نخواهد داشت. پس سعی کنید در زمان انتخاب دوربین ها، دوربین های با کیفیت تری را انتخاب کنید.

نصب دوربین مدار بسته در کرج :

دوربین های بیسیم مدار بسته اعجاب انگیز :

بخش بزرگی از درخواست درباره سیستم های مداربسته مربوط به دوربین های بیسیم هستند. معمولا مشتریان توجهی به محدودیت های بسیار زیادی این دوربین ها نمی کنند و طرز فکری خاص و غیر واقعی در مورد دوربین های بیسیم دارند.
بزرگترین مشکل با دوربین های بیسیم بی ثبات بودن آنهاست. این دوربین ها عموما برد بیسیم محدودی دارند (در یک محیط کاملا باز نهایتا تا ۵۰ متر) و البته نمی توان برق آنها را به صورت بی سیم تامین کرد.

استفاده از باتری هم برای تغذیه دوربین راه حل منطقی نخواهد بود چراکه باتری نهایتا دوربین را تا چند روز تغذیه می کند و باید به صورت منظم تعویض یا شارژ شود که برای یک سیستم حفاظتی اصلا ایده آل نیست.
گرچه استفاده از دوربین های بیسیم غیر ممکن نیست اما هزینه های بالا، بی ثبات بودن و محدودیت در تغذیه دوربین استفاده از آنها را به شدت محدود کرده. شاید در آینده و با پیشرفت علم، امکان تولید دوربین هایی مطابق نیاز مشتریان فراهم شود.

نصب دوربین مدار بسته در کرج

نصب دوربین مدار بسته در کرج

دوربین های مدار بسته با امکان تشخیص و ثبت هویت یا پلاک :

ضبط تصاویر صورت و پلاک کار پیچیده ای برای یک سیستم مداربسته نیست. کافیست دوربین کیفیت و روزولشن کافی برای ضبط این اطلاعات را داشته باشد.

مشکل زمانی به وجود می آید که مشتری از ما درخواست دوربینی ارزان با قابلیت تشخیص هویت افراد یا ثبت پلاک را می کند. انجام این فرایند ها نیازمند یک سیستم پردازش تصویر است. این سیستم ها با توجه به اطلاعاتی که از دوربین دریافت می کنند و پردازش کردن آن اطلاعات اضافی را از تصویر (مانند خواندن یک پلاک) استخراج می کنند.
مشکل این است که در حال حاضر نرم افزارهای دقیق انجام این پردازش ها بسیار گران قیمت هستند و برای انجام این پردازش شما نیاز به یک سرور بسیار قوی هم خواهید داشت.

این مجموعه برای شما بسیار پرهزینه خواهد شد و در حال حاضر استفاده از این سیستم ها تنها برای برخی ارگان ها و سازمان ها توجیح مالی دارد. البته با پیشرفت هایی که در علم پردازش تصویر صورت گرفته، دسترسی به این قابلیت ها هر روز ارزان تر و ساده تر می شود. شاید در آینده امکان استفاده از این سیستم در منازل هم به وجود بیاید.

توقعات دوربین مدار بسته حرارتی از دوربین مادون قرمز :

(برای اطلاعات بیشتر مطلب دوربین مداربسته حرارتی را مطالعه کنید.) امروزه دید در شب مادون قرمز یکی از قابلیت های اولیه دوربین های مداربسته به شمار می رود. نور مادون قرمز ساختاری بسیار مشابه نور مرئی دارد با این تفاوت که برای چشم انسان قابل روئت نیست.

دوربین های مداربسته این نور را دریافت کرده و آن را بر روی نمایشگر به صورت نور مرئی به شما نشان می دهند. به این صورت شما خواهید توانست در طول شب هم تصاویر دوربین را ببینید.
به صورت کلی ساختار نور و گرما با وجود تشابهات که با هم دارند، از هم متفاوت هستند. نوع انتشار و طریقه دریافت این دو با هم متفاوت است و در نتیجه تصویری که به وسیله هر یک از این دو ساخته می شود نیز با هم متفاوت خواهد بود.

عمده مشخصه دوربین های حرارتی امکان تشخیص اجسام گرم است، این امکان تشخیص با توجه به نحوه انتشار گرما امکان تشخیص موجودات زنده را در جنگل یا پشت یک دیوار نازک فراهم می کند. هیچ یک از این قابلیت ها برای دوربین های مداربسته دید در شب فراهم نیست و این دوربین ها با نور مادون قرمز صرفا یک تصویر سیاه و سفید معمولی به شما خواهد داد.

نصب دوربین مدار بسته گردان با قابلیت برگرداندن زمان:

دوربین های گردان دوربین هایی هستند که امکان چرخش و زوم در جهت های مختلف را برای کاربر فراهم می کنند. یک باور بسیار متداول برای مشتریان این است که بتوان در یک تصویر ضبط شده از دوربین گردان نیز مانند حالت زنده دوربین را چرخاند و در جهتی خاص زوم کرد. انجام این کار از نظر منطقی و فنی تنها در صورتی ممکن است که دوربین شما زمان را به عقب برگرداند. از آنجا که دوربین های گردان چنین قابلیتی ندارند (!!!) پس انجام چنین کاری نیز ممکن نخواهد بود. پس شما تنها میتوانید تصویر دوربین گردان را در جهتی ببینید که در زمان ضبط تصاویر در آن قرار داشته.

 

نصب دوربین مدار بسته در کرج |هزینه نصب دوربین مدار بسته در کرج |نصاب دوربین مدار بسته در کرج |نصب دوربین مدار بسته کرج |راه اندازی دوربین مدار بسته در کرج | نصب دوربین مدار بسته در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *