خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

آیا شما هم به دنبال استفاده از خدمات پسیو شبکه هستید؟ در این صورت باید بدانید که این خدمات شبکه از مهم ترین بخش های مربوط به نصب و راه اندازی یک شبکه کامپیوتری به شمار می رود و تجهیزات پسیو شبکه در این قسمت نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرند.

تجهیزات پسیو شبکه چیست؟

تجهیزاتی که بر سیگنال ها و دیتای مربوط به داده ها در شبکه هیچگونه فعالیتی ندارند و به عنوان زیرساختی برای انتقال داده ها و اتصال کامپیوترها به یکدیگر شناخته می شوند.

ما در این مقاله با شما همراه هستیم تا اطلاعاتی را در خصوص خدمات پسیو شبکه با شما در میان بگذاریم، در خصوص مراحل انجام کار، چالش ها و روش های از بین بردن چالش ها با شما صحبت خواهیم داشت که یقینا می تواند برای شما مفید واقع شود. پس در صورتی که می خواهید یک شبکه داشته باشید و به این منظور نیازمند دریافت خدمات پسیو شبکه هستید، این مقاله می تواند برای شما تا حد بسیار زیادی مفید واقع شود.

مراحل خدمات پسیو شبکه 

در نهایت مراحلی که برای خدمات پسیو شبکه در نظر گرفته می شود باعث می گردد که شما بتوانید یک شبکه را راه اندازی کرده و از آن استفاده کنید. در ادامه شما را بیشتر با این مراحل آشنا خواهیم کرد :

پسیو کار شبکه در تهران‏

مرحله اول : بازدید از محل اجرای شبکه

در ابتدای راه برای تشخیص نوع پیاده سازی و اجرای پسیو شبکه باید کارشناسانی که در این زمینه مجرب هستند به محل انجام پروژه اعزام شده و اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورند. در این مرحله طراحی های اولیه انجام شده و مقدمات برای پیاده سازی پروژه انجام داده می شود. باید به یاد داشته باشید که در این مرحله اطلاعاتی همچون متراژ، تجهیزات مورد نیاز در پسیو شبکه، صدور پیش فاکتور و امکان سنجی های مربوط به شبکه انجام داده می شود.

طراحی زیرساخت شبکه

مرحله دوم : طراحی زیر ساختی شبکه

نقشه زیرساخت را می توان یکی از مهم ترین مراحل در خدمات ‏پسیو شبکه دانست که امروزه مورد توجه قرار گرفته است و ‏شما می توانید از آن استفاده داشته باشید. این مرحله پس ‏از بازدید انجام شده و نقشه پسیو شبکه که طراحی شده است ‏در این مرحله به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای به ‏روز در شبکه های کامپیوتری پیاده سازی می شود. نباید از ‏یاد برد که پس از اتمام این مرحله، دیگر امکان بازگشت و ‏اعمال تغییرات در شبکه وجود نخواهد داشت.‏

کابل کشی شبکه

مرحله سوم : کابل کشی محیط اجرای شبکه

نقشه شبکه در این مرحله از سوی کارفرما و پیمانکار تایید شده است و تجهیزات مورد نیاز در پسیو شبکه خریداری شده اند. حال خدمات پسیو شبکه به مرحله اجرا رسیده است و پیش از هر کاری نیاز به پیاده سازی کابل کشی وجود دارد.

کابل ها، داکت ها و ترانک ها در این مرحله باید نصب شوند و یا کابل ها باید به صورت توکار پیاده سازی شوند. پیشنهاد می شود که در خرید تجهیزات پسیو شبکه حتما با تیم پیاده سازی تعامل داشته باشید و محصولات مرغوب با بالاترین کیفیت را خریداری کنید تا بعدا شبکه به مشکل برخورد نکند.

راه اندازی یک شبکه نیازمند دانش بسیار زیادی است و از این روی برای تنظیم قرارداد پسیو شبکه می توانید با شرکت رادین سیستم در ارتباط باشید. این شرکت با توجه به تخصص و دانشی که دارد می تواند تمامی نیازهای شما در خصوص شبکه پسیو کابلی و وایرلس را مرتفع نماید. تلفن تماس: ۰۲۱-۴۵۸۸۵

آرایش کابل شبکه

مرحله چهارم : نصب رک و آرایش کابل ها

حال که کابل کشی های مربوط به شبکه انجام شده است، ما ‏نیازمند آن هستیم که رک ها را نصب کرده و برای دسترسی ‏ساده تر آن را آرایش کنیم. در ابتدا باید در نظر داشته ‏باشیم که رک ها در دو مدل به صورت ایستاده و دیواری در ‏بازار عرضه می شوند و کارشناسان و تکنسین پسیو شبکه رادین ‏سیستم قادر هستند در این مرحله از خدمات پسیو شبکه، کار ‏مربوط به نصب را برای شما انجام دهند. سوئیچ ها، روترها، ‏سرور ها و سایر تجهیزات در داخل رک ها نصب می شوند و نود ‏ها، کیستون ها و پریز ها نیز در این مرحله نصب می شوند.

‏حال باید برای دسترسی ساده تر و امکان درک بیشتر از شبکه، ‏نسبت به آرایش کابل ها اقدام کنیم. تمامی این کار ها در ‏خدمات ‏Passive‏ شبکه که از سوی رادین سیستم ارائه می شود در ‏دسترس شما خواهد بود.‏

تست شبکه

مرحله آخر : تست شبکه

در نهایت باید گفت که تست سیگنال یک عمل بسیار مهم در خصوص شبکه بوده و باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. در این مرحله تکنسین شبکه اطمینان کسب می کند که نود ها سالم هستند و ارتباط بدون مشکل خواهد بود. عدم وجود قطعی در کابل ها و سایر مشکلات نیز وجود ندارند و متخصص شبکه می تواند اطمینان کسب کند که شبکه بدون مشکل از لحاظ پسیو کار خواهد کرد. تست های مربوط به شبکه توسط افراد متخصص و با تجهیزات مخصوصی انجام داده می شود.

با توجه به مراحل بیان شده در قسمت بالا، شما تا حد زیادی در خصوص خدمات پسیو شبکه که مورد نیاز خواهد بود اطلاعاتی را به دست آورده اید و ما در ادامه بیشتر در خصوص تعرفه خدمات پسیو شبکه با شما صحبت خواهیم داشت که قطعا می تواند برای شما جذاب باشد.

اقلام مورد نیاز در پروژه پسیو شبکه

  
ترانک 50*80 فیس پهن و باریک
ترانک 50*100زانو داخلی 50*80
اتصالات ترانکزانو داخلی 50*100
کادر(2 ماژول)زانو خارجی
کادر(4 ماژول)زانو تخت
کیستون تلفن ته بند
کیستون شبکهکابل شبکه UTP - SFTP

  
کابل برق 2 * 2.5پچ پنل و پچ کورد
کابل برق 2 * 1.5بلنک پنل 1 یونیت
پریز برقبلنک پنل 2 یونیت
دو شاخهکابل تلفن
داکت کف خوابپاور ماژول
رککیستون پچ پنل
کیبل منیجمنتسوئیچ سیسکو d-link

قیمت خدمات پسیو شبکه

چه مسائلی بر قیمت خدمات پسیو شبکه تاثیر دارند؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است از سوی کارفرمایان مطرح شود، دستمزد پسیو شبکه است. در این خصوص باید گفت که بسیاری از قیمت ها بر اساس تعرفه خدمات پسیو شبکه ۱۴۰۰ تعیین می شود و پسیو کار شبکه در تهران بر این اساس نسبت به تعیین هزینه ها اقدام می کند.

در ابتدا باید بدانید که تمامی هزینه ها بر اساس قرارداد پسیو شبکه تعیین می شود. در ادامه بیشتر در خصوص قیمت خدمات پسیو شبکه با شما صحبت خواهیم داشت.

شاید بسیاری تصور کنند که با گسترش شبکه های بی سیم، نیازی به کابل ها در شبکه نداریم و این در حالی است که در شبکه های بی سیم نیز استفاده از زیرساخت قدرتمند کابلی به شدت مورد نیاز خواهد بود. با وجود این مسئله نباید از یاد برد که هزینه های مربوط به اجرای شبکه تا حد بسیار زیادی مربوط به خرید تجهیزات پسیو شبکه خواهد بود.

همچنین نباید از یاد برد که اندازه های زیرساختی که شما نیاز دارید، باید به گونه ای باشد که در آینده نیز جوابگوی نیاز شما باشد. از این روی باید حتما در خصوص خرید و به کارگیری تجهیزات مربوط به شبکه با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشید.

تعرفه خدمات پسیو شبکه در سال 1401

 • کابل کشی:   5,500 تومان
 • داکت کشی:   7,500 تومان
 • انتقال تصویر:   300,000 تومان
 • نصب دوربین(AHD):   100,000 تومان
 • نصب دوربین(ip):   150,000 تومان
 •  نصب dvr چهار کانال:   250,000 تومان
 •  نصب dvr هشت کانال:   300,000 تومان
 •  نصب dvr شانزده کانال:   350,000 تومان
 •  نصب dvr سی و دو کانال:   400,000 تومان
 •  نصب nvr چهار کانال:   300,000 تومان
 •  نصب nvr هشت کانال:   350,000 تومان
 •  نصب nvr شانزده کانال:   400,000 تومان
 •  نصب nvr سی و دو کانال:  450,000 تومان
 • نصب فلکسی:   9,000 تومان
 • آرایش رک دیواری:   300,000 تومان
 • آرایش رک ایستاده:   450,000 تومان
 • نصب ترانک:   15,000 تومان
 • نصب پریز:   12,000 تومان
 • نصب پچ پنل:  300,000 تومان
 • نصب لینک:   1,500,000تومان
 • نصب میکروفن:   70,000 تومان
 • نصب سوئیچ:   200,000 تومان
 • نصب جعبه تقسیم:   15,000 تومان
 • نصب کیستون:   11,000 تومان
 • کانفیگ سوئیچ :   400,000 تومان
 • نصب پاورماژول:   100,000 تومان
 • نصب کیبل منجمنت:   20,000 تومان
 • کابل کشی فیبر:   9,500 تومان
 • کافیگ (ip phone):  100,000 تومان
 • نصب ویپ گیتوی: 500,000 تومان

با استفاده از خدمات پسیو شبکه در رادین سیستم، در کوتاه ترین زمان ممکن، شبکه خود را نصب و راه اندازی نموده و به نتایج مورد نظر خود دست پیدا کنید. تلفن تماس: ۰۲۱-۴۵۸۸

هزینه های راه اندازی شبکه

از دیگر عوامل موثر بر قیمت راه اندازی شبکه های کامپیوتری می توان به هزینه های دریافت خدمات اشاره نمود. مسلم است که هرچقدر میزان خدمات دریافت شده از سوی کارفرما بیشتر باشد، وی باید هزینه های بیشتری بپردازد.

برای مثال هزینه خدمات پسیو شبکه ای که تنها با کابل کار می کند و خبری از شبکه های بی سیم در آن نیست، مسلما بسیار کمتر از شبکه هایی است که از خدمات شبکه های بی سیم نیز استفاده می کنند. نوع تجهیزات خریداری شده نیز تا حد بسیار زیادی بر قیمت ها دارای تاثیر می باشند. از این روی باید گفت که هزینه های راه اندازی یک شبکه پسیو، بسته به نوع پروژه، محل احداث، تجهیزات و خدمات دریافتی تعیین می شود.

تماس فوری به بالای صفحه بردن