نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری‏

نصب و راه اندازی شبکه کامپیوتری

دنیای امروز، دنیای تبادل اطلاعات است و با توجه به گسترش کامپیوتر ها در انجام امور، نصب و راه اندازی شبکه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. یک تیم خدمات شبکه وظیفه طراحی شبکه، تهیه تجهیزات نصب شبکه، راه اندازی شبکه وارائه شبکه به سازمان به گونه ای که قابل استفاده باشد را دارد.

نصب و راه اندازی شبکه شامل چه مراحلی می شود و این مراحل باید توسط چه کسانی انجام شود؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد و ما قصد داریم در این مقاله بیشتر در این خصوص با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در خصوص مراحل نصب شبکه و تجهیزات آن با شما به اشتراک بگذاریم.

راه اندازی شبکه کامپیوتری‏ _ پسیو
نصب شبکه کامپیوتری _ پسیو

خدمات نصب و راه اندازی شبکه، قسمت اول : پسیو

نصب و راه اندازی شبکه از دو مرحله اصلی اکتیو و پسیو تشکیل می شود .

در ابتدای راه مربوط به راه اندازی یک شبکه باید در نظر داشته باشیم که شبکه ها از دو قسمت اکتیو و پسیو تشکیل شده اند و در ابتدای راه، یک تیم شبکه نسبت به راه اندازی قسمت پسیو شبکه اقدام می کند. این کار چطور آغاز می شود؟

در ابتدای راه، برای این که نیازهای یک سازمان را برآورد کنیم، بدانیم که چه امکاناتی از یک شبکه کامپیوتری مورد نیاز است و اصولا چطور می توانیم شبکه را راه اندازی کنیم، یک تیم متخصص پسیو شبکه به محل اعزام می شوند و با برآوردهای اولیه، نقشه ای را از طرح شبکه اولیه برای شما ترسیم می کنند.

کارفرما در این مرحله می تواند نظرات خود را بیان کند و سپس تیم نسبت به ارائه نقشه نهایی شبکه اقدام می کند. این نقشه نشان دهنده مسیر ها، کابل ها و محل قرارگیری تجهیزات سخت افزاری شبکه بوده و باید با دقت بسیار زیادی نسبت به طراحی آن اقدام نمود.

پس از این مرحله کار نصب و راه اندازی شبکه با نصب کابل ها و داکت ها یا ترانک ها آغاز می شود. همچنین UPS های مورد نیاز نصب شده و شما می توانید برق اضطراری را برای در دسترس داشتن شبکه و تنظیمات در صورت قطعی برق داشته باشید. در نظر داشته باشید که کابل کشی های مربوط به برق نیز در زمان نصب و راه اندازی پسیو شبکه مورد نیاز می باشد.

در ادامه راه نیز تجهیزات مربوط به تلفن های تحت شبکه نصب شده و تجهیزات وایرلس شبکه نیز در این مرحله نصب می گردد. انتخاب رک ایستاده یا دیواری در کنار نصب و آرایش آن در مرحله نصب و راه اندازی شبکه پسیو در دسترس شما می باشد.

در ادامه راه نیز نباید از یاد برد که تمامی سنسور های مورد نیاز و تحت شبکه باید نصب شده و مورد بهره برداری قرار گیرد. در یک شبکه کامپیوتری باید توجه داشته باشیم که تمامی مراحل مربوط به نصب و راه اندازی باید توسط تکنسین های حرفه ای و تحت نظر کارشناسان خبره انجام شود. با توجه به تمامی این مراحل شما می توانید یک شبکه کامل و حرفه ای را داشته باشید.

در صورتی که قصد دارید راه اندازی شبکه کامپیوتری خود را با هزینه ای بسیار مناسب، در مدت زمانی کوتاه و با رعایت تمامی اصول ها انجام دهید، می توانید از خدمات نصب و راه اندازی شبکه رادین سیستم استفاده داشته باشید. تلفن تماس: ۰۲۱-۴۵۸۸۵

راه اندازی شبکه کامپیوتری‏ : اکتیو
خدمات راه اندازی شبکه‏ : اکتیو

خدمات نصب و راه اندازی شبکه، قسمت دوم : اکتیو

در این مرحله تمامی تجهیزات مربوط به قسمت پسیو شبکه راه اندازی شده اند و شما قادر خواهید بود که از شبکه خود استفاده داشته باشید. حال باید قسمت اکتیو شبکه را نصب و راه اندازی کنیم که این قسمت خود شامل مراحل مختلفی می شود. در ابتدای راه یک کارشناس باید نصب و راه اندازی سرور مورد نظر شما بر اساس ویندوز یا لینوکس را انجام دهد.

ویندوز سرور نیز در این مرحله راه اندازی می شود. سوئیچ ها و روترهایی که توسط سیسکو یا میکروتیک تولید شده اند نیز در قسمت اکتیو شبکه باید پیکربندی شده و برای استفاده در یک شبکه کامپیوتری آماده شوند. در یک شبه از سرویس های مختلفی باید استفاده کنیم که شامل DHCP، DNS و غیره می شود که این مرحله نیز در زمان راه اندازی شبکه کامپیوتری باید انجام شود.

یکی از مسائل بسیار مهمی که در خصوص راه اندازی و نصب شبکه در قسمت اکتیو باید داشته باشید، آن است که تمامی این مراحل باید به صورت کاملا متناسب و هماهنگ انجام شده و از این روی به شدت توصیه می شود که حتما از خدمات شرکت رادین سیستم در خصوص نصب و راه اندازی شبکه استفاده کنید.

در ادامه راه مربوط به نصب و راه اندازی شبکه نباید از یاد ببریم که تجهیزات اکتیو شبکه باید نصب شده و نصب نرم افزار های امنیتی، فایروال و نرم افزار های مربوط به مانیتورینگ شبکه در قسمت اکتیو شبکه انجام می شود. در هر شبکه ما نیاز به برخی از نرم افزار های تحت شبکه مانند نرم افزار های اتوماسیون اداری داریم که این خدمات نیز باید توسط شرکت ارائه دهنده سرویس های شبکه انجام شود تا نرم افزار ها به صورت کامل، اصولی و کاربردی در دسترس ما قرار داده شوند.

پس باید در نظر داشت که نصب و راه اندازی یک شبکه کاری حرفه ای، تخصصی و اصولی است و به تجربه، دانش به روز و کافی نیاز دارد. از این روی اکیدا توصیه می شود که حتما در خصوص نصب و راه اندازی شبکه با کارشناسان رادین سیستم در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را دریافت کنید. در ادامه بیشتر در خصوص هزینه ها و همچنین پشتیبانی از شبکه با شما صحبت خواهیم داشت.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات در خصوص نصب و راه اندازی شبکه در قسمت های اکتیو و پسیو و همچنین  پشتیبانی و هزینه های راه اندازی با کارشناسان رادین سیستم تماس بگیرید. تمامی این خدمات با بهترین هزینه از سوی رادین سیستم در دسترس شما می باشد.  تلفن تماس: ۰۲۱-۴۵۸۸۵

هزینه راه اندازی شبکه‏ و راه اندازی سرور

پشتیبانی از شبکه چیست و هزینه نصب و راه اندازی شبکه چقدر است؟

نصب شبکه کامپیوتری نیاز به تجربه و تخصص دارد ولی بر حسب گستردگی و استفاده از تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری مختلف در یک شبکه، نیاز به پشتیبانی در صورت بروز مشکل نیز احساس می شود که در این خصوص می توانید با کارشناسان ما در رادین سیستم در ارتباط باشید تا در صورت لزوم نسبت به ارائه خدمات مربوط به پشتیبانی، تعمیر و نگهداری از شبکه را دریافت کنید.

نباید از یاد برد که ایجاد یک تیم شبکه مستقر در مکان سازمان یا شرکت شما تنها در صورتی لزوم پیدا می کند که شبکه شما در حد یک سازمان کشوری باشد و در غیر این صورت می توانید از خدمات مربوط به شبکه شرکت رادین سیستم استفاده داشته باشید.

برای دریافت لیست هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی شبکه نیز می توانید با ما در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید. هزینه راه اندازی سرور و شبکه از سوی رادین سیستم بسیار مقرون به صرفه بوده و شما می توانید با خیال راحت از این خدمات استفاده داشته باشید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها، نیاز به برآورد از مکان و نوع شبکه وجود داشته و باید حتما با کارشناسان رادین سیستم در ارتباط باشید.

تماس فوری به بالای صفحه بردن